Skip to main content

Месец: мај 2018.

ОДБАЦИМО ПРЕДРАСУДЕ

Са задовољством истичемо да су, поводом Дана МУП-а Републике Србије, у службу примљена два факултетски образована лица ромске националности, што представља први случај у историји српске полиције.

Једна од њих је мр Марија Демић, дипломирана правница из Ниша, која је за локалне медије, између осталог, изјавила следеће: „Задовољна сам и срећна што сам добила посао у Министарству унутрашњих послова (ПУ Ниш, прим.аут.), посебно због тога што до сада није обраћана пажња на младе Роме и Ромкиње који су дипломирали.“

Национални савет ромске националне мањине и Ромски центар за стратегију, развој и демократију, међутим, наводе и да је пријем двоје високошколаца у Министарству унутрашњих послова, плод дужих разговора и преговора са надлежнима.

Синдикат српске полиције честита младим колегама Ромима на пријему у службу, поздравља овај потез Министарства, те заузима јасан став да је у блиској будућности неопходна инклузија младих, високообразованих националних мањина у безбедносне структуре МУП-а Р. Србије. Потребно је да, без икакве сумње, подржимо и подстакнемо сваког ко жели и испуњава законске услове да ради у Министарству, притом не водећи толико рачуна о квантитету и евентуалним квотама за пријем, већ искључиво о квалитету тих лица који конкуришу за посао. А квалитетних и високообразованих је све више и више.

Министарству унутрашњих послова је неопходан млад, способан и високообразован кадар. Тај људски потенцијал свакако постоји кад су млади Роми и Ромкиње у питању, уз напомену да је за сада у МУП-у, запослено свега 132 Рома и Ромкиња.

Мартин Лутер Кинг је једном приликом рекао : „Увек је право време да се уради оно што је исправно.“

А Синдикат српске полииције чврсто верује да је МУП, по питању ове приче, на правом путу…

Служба за информисање ССП

РЕАКЦИЈА ОДЕЉЕЊА ЗА ПСИХОЛОШКУ ПРЕВЕНЦИЈУ И СЕЛЕКЦИЈУ

Шест дана након нашег дописа, уследила је конкретна реакција Одељења за психолошку превенцију и селекцију. Ка свим ОЈ, упућена је депеша са обавештењем и упутством о  поступању старешина у ситуацијама са елементима ризика од суицида код запослених у МУП-у. Тиме је учињен још један искорак ка предузимању превентивних мера и радњи у циљу спречавања суицида. Сарадња Синдиката српске полиције и Одељења за психолошку превенцију и селекцију у МУП-у је пример како треба градити квалитетан, партнерски однос на релацији синдикат-послодавац. Честа размена информација, квалитетнија сарадња са  старешинама, подршка колега и пријатеља су оно што је потребно да би се превентивно деловало у спречавању трагичних догађаја.

Допис председника ССП Лазара Ранитовића 4069-1/18, од дана 10.05.2018. године у коме се налазило неколико интересантних питања, изазвао је велику пажњу, а самим тим је убрзао одређена поступања надлежних у Одељењу за психолошку превенцију и селекцију.

Свим организационим јединицама МУП-а  је упућена депеша Сектора за људске ресурсе 08 број 87/18, са обавештењем да је од стране Одељења за психолошку превенцију и селекцију израђен  Оквир за поступање старешина у ситуацијама са елементима ризика од суицида код запослених у МУП-у. У њему су  детаљно описани симтпоми који указују да је запосленом потребна психолошка помоћ, али и одређени задаци за поступање руководиоцима организационих јединица, приликом дефинисања нивоа поступања. Да ли ће то бити основни, виши или ургентни ниво, зависи од доступних информација и адекватне процене.

Иако нам је заједнички циљ да квалитетним информацијама, адекватним и правовременим поступањем, сведемо суицид у МУП-у на минимум, не можемо бити задовољни учињеним. Тешко нам пада чињеница, да за овако висок број суицида нико није одговоран, не постоји чак ни морална одговорност појединаца, који су својим (не)чињењем допринели да самоубиства у полицији поприме размере епидемије.

Синдикат српске полиције ће и убудуће поклањати велику пажњу психолошкој превенцији запослених у Министарству. Помно ћемо пратити примену инструктивне депеше, јер поучени искуством из ранијих поступања, имамо бојазан да ће поједини руководиоци искористити ситуацију и против полицајаца предузимати поступке и радње које ће штетити, а не помоћи разрешењу оваквих проблема ( покушавајући да утичу на рад малобројних психолога, за сваку „Ф” шифру полицајцу одузимају оружје, службену легитимацију и возачку дозволу и на тај начин остављају незаштићеног на немилост криминалаца и сл.)

Полицијски службеници се услед честог мобинга и великог стреса плаше да затраже психолошку помоћ. Охрабримо их у томе, јер је подршка најважнији фактор у спречавању и одвраћању од мрачних намера. То је наша људска и колегијална обавеза.

Служба за информисање ССП
Зоран Стојчић

СИЗИФОВ ПОСАО

Узалуд се Синдикат српске полиције труди да текстовима нa   друштвеним мрежама, дописима у виду молбе или упозорења, те у директном разговору на састанцима са послодавцем, укаже на катастрофалне реакције тужилаштва и судства. Али, авај! Сизифов је то посао.

Наиме, овога пута, у два независна догађаја (инцидента) на територији града Београда, дошло је до физичког напада на полицијске службенике, припаднике ПС Младеновац, као и вербалног, затим и физичког напада на грађанина. Колеге полицајци су нападнути у кладионици, где су на позив радника кладионице, покушали да умире лице у видно алкохолисаном стању, које је нарушавало јавни ред и мир. Након интервенције, тројици полицајаца су константоване лаке телесне повреде. У другом случају, приликом најобичнијег конфликта у саобраћају, од стране једног лица, нападнут је грађанин, за кога се касније испоставило да се ради о заменику тужиоца за организовани криминал.

Можда се не бисмо оглашавали да је виновник поменутог напада на полицијске службенике завршио тамо где му је и место – иза решетака! Али, није, после саслушања од стране тужиоца, по старом, добром обичају и шаблону, пуштен је да се брани са слободе. С друге стране, поуздано знамо да је нападач на грађанина завршио у притвору, али тек након што је утврђено да је оштећени грађанин заменик тужиоца за организовани криминал! Да не буде забуне, оштро осуђујемо оба насилничка чина, односно напада на службено лице у вршењу службене дужности и грађанина!

Али, Синдикат српске полиције јасно и недвосмислено поставља следећа питања и захтева одговор од надлежних:

– Да ли су Устав и закони исти за сваког грађанина Републике Србије?

– Да ли постоји и која је разлика између полицијског службеника, тужиоца или пак неког трећег лица?

– Докле ће, господо надлежни, наша држава бити „Мека и Медина“ за поједине насилнике?

Узалуд котрљамо камен до врха, ако на врху немају за нас времена и слуха. То нас враћа на почетак ове наше приче – Сизифове муке.

Служба за информисање ССП
Зоран Стојчић

 

ДОКЛЕ, БРЕ, ВИШЕ?!

Докле, бре, више, да нас нападају, ометају, омаловажавају, прете, вичу, скачу, дивљају, потцењују, уцењују, протерују са трибина, гурају бакље у уста?

Докле, бре, више, да их јуримо, раздвајамо, пратимо, миримо, помажемо, уручујемо судске позиве, прегледамо, хапсимо, подносимо пријаве, одузимамо им бакље, ножеве?

Докле, бре, више, да због њих, путујемо целе ноћи у полуисправним аутобусима, ненаспавани стојимо цео дан у месту и ризикујемо наше животе?

Докле, бре, више, да изигравамо стабла у кордонима, гледамо их, глумимо, трпимо и сусздржавамо се од употреба средстава принуде?

Докле, бре, више, да се бранимо, ћутимо, не реагујемо и чекамо одобрења „одозго“, а када их добијемо, тада буде касно?

Докле, бре, више, да се руководиоци у МУП-у устручавају како би дали таква одобрења?

Докле, бре, више, да примењујемо полицијска овлашћења према њима, знајући да је то све,  „пресипање из шупљег у празно“?

Докле, бре, више, да нас процесуирају због њихових жалби и представки?

Докле, бре, више, да они против нас подносе приватне тужбе, због употреба средстава принуде, а трошкове поступака, али и казне плаћамо из свог џепа?

Докле, бре, више, да их потражујемо по местима пребивалишта, знајући да их нећемо наћи?

Докле, бре, више, да наше слободно време уместо са породицом, проводимо по судовима и изигравамо сведоке, знајући да се они неће ни појавити?

Докле, бре, више, да их гледамо како шетају улицом и скрећемо поглед од срамоте, знајући да су држава у држави?

Докле, бре, више, да грађани Србије финансирају наше активности према њима?

Докле, бре, више да вршимо притиске на (не)зависно судство и тужилаштво, знајући да од тога нема ништа?

Докле, бре, више, да ми и наше породице трпимо због њих?

Докле, бре, више, да држава Србија страхује и трпи због њих?

Претходних неколико дана, догодила су се три напада на полицијске службенике у Новом Пазару, Нишу и Младеновцу.

Зашто се у Новом Пазару не би догодио напад колегницу, а затим и патролу, када су, пре неколико година, у истом граду, криминалци пуцали аутоматским оружјем на полицијске службенике, а још увек нису осуђени? Зашто би, они што себе зову навијачима, били процесуирани, након напада код наплатне рампе „Наис“? Зашто би се плашили закона када Жандармерију протерију са трибина, а тужиоци ћуте? Зашто полицијски службеници у Младеновцу не би били нападнути, када је то постала свакодневница у Србији?

Судије, оправдајте своју плату! Тужиоци, зарадите своју плату!

АМАН, БРЕ, ВИШЕ !!!

Служба за информисање ССП
Зоран Стојчић

НАГРАДА ССП „ДОБАР ОФИЦИР“ ЈЕ У ПРАВИМ РУКАМА

Живимо у времену где се, нажалост, брзо заборављају добри људи и добре ствари. Знамо, а и сведоци смо да на многе наше колеге, након одласка у заслужену пензију, сви забораве. Међутим, да не буде све тако црно у овој нашој лепој Србији, побринуо се, већ трећу годину заредом, господин Владо Глођовић, начелник ПС Врбас.

Наиме, уважени господин начелник практикује да сваке године, симболично 13. маја, организује састанак са колегама пензионерима који су радни век провели у ПС Врбас и поштено и часно служили грађанима. Елем, тај датум за наше некадашње колеге има посебан значај, јер се својевремено славио као Дан безбедности.

На тему окупљања бивших колега, господин Глођовић каже следеће:

Најпре шаљем нашим драгим колегама пензионерима позивнице путем патроле. За датум смо симболично одабрали 13. мај, којег старији памте као Дан безбедности. Најчешће присуствују групе од 80 до 110 пензионера. Прво, излазимо на гробље, како бисмо положили венце преминулим колегама, а уз пратњу униформисаних полицијских службеника. Они спроводе наше пензионере у салу, где одржавамо радни састанак, у присуству председника СО Врбас. Тада се додељује пригодан поклон неком од пензионисаних колега за допринос у служби. Након састанка, обавезан је коктел, где се евоцирају успомене на срећнија времена и праве се планови за будуће скупове оваквог типа. На крају, најстаријима је уз помоћ патрола обезбеђен сигуран повратак својим кућама.“

Подсећамо да је на десетој jубиларној Полицијади „Златибор 2017“, плакету добар официр, управо добио господин Владо Глођовић. Поред редовних послова које обавља као начелник ПС Врбас, некада прослављени фудбалски судија, који је правду делио широм Србије, али и Европе, сада је једини представник „security UEFA“ са Балкана. Његов задатак је да брине о безбедности учесника фудбалских утакмица високог ризика.

Господине Глођовићу, свака Вам част, дубоки наклон!

Служба за информисање ССП

УКИДАЊЕ СТАТУСА „ОСЛ“ У СЕКТОРУ ЗА ВАНРЕДНЕ СИТУАЦИЈЕ?

Република Србија
Министарство унутрашњих послова
Кабинет министра
— министру, др Небојши Стефановићу

Поштовани,

Предлогом нове систематизације, приметили смо да у Сектору за ванредне ситуације министарства унутрашњих послова нису предвиђени радници са статусом ОСЛ. У тренутно важећој систематизацији, запослени у СВС – инспектори за превентивну заштиту, управо имају тај статус и сматрамо да је потребно још једном размотрити могућност да новом систематизацијом он буде задржан. На нивоу министарства, према нашим сазнањима, посао обавља око 100 инспектора за превентивну заштиту.

Разлози због којих сматрамо да је инспекторима за превентивну заштиту у СВС-у, потребно задржати статус ОСЛ су следећи:

  • Вршење увиђаја пожара и експлозија, што је законска обавеза у складу са чланом 75. Закона о заштити од пожара (“Сл. Гласник РС број 111/2009 и 20/2015). Увиђаји пожара и експлозија се раде по налогу тужилаштва и инспектори за превентивну заштиту су ангажовани у статусу ОСЛ заједно са ОСЛ криминалистичке полиције (крим.техничари, инспектори криминалистичке полиције).
  • Издавање прекршајних налога на основу члана 84. Закона о заштити од пожара (“Сл. гласник РС број 111/2009 и 20/2015), а у вези члана 50. истог Закона, којим је забрањено спаљивање биљних остатака на отвореном простору. Ово је једина законом предвиђена мера која утиче на смањење броја пожара на отвореном.
  • Вршење контроле промета и превоза опасних материја у складу са законом. Контрола обухвата сва правна лица која се баве прометом и употребом експлозивних материја, што подразумева и контролисање магацина који служе за складиштење ових материја, где би приступ наведеним објектима био отежан или онемогућен без овлашћења.
  • Доношење решења – одобрења набавке и употребе експлозивних материја као и решења којим се одобрава превоз експлозивних материја, пиротехничких средстава, оружја и муниције.
  • Давање просторно-техничких услова за смештај оружја и муниције по захтеву ОСЛ који раде на пословима издавања дозвола за поседовање оружја.
  • Вршење контроле спровођења превентивно-техничких мера и спровођења физичко-техничке заштите у субјектима заштите од пожара.
  • Вршење инспекцијског надзора у објектима који су од значаја за Републику Србију (наменска индустрија, електро-енергетски објекти, објекти водоснабдевања…), где је приступ одобрен само овлашћеним лицима.
  • Напомињемо да инспектори за превентивну заштиту издају и одређене лиценце и решења, како за правна тако и за физичка лица, и на тај начин уносе приход у буџет Републике Србије. Као пример наводимо да за решење за набавку и превоз експлозива треба уплатити 5.600 динара, за сагласност на пројектну документацију и техничке пријеме од 18.950. динара до 99.066 динара. Такође износ за прекршајне пријаве за правна лица од 300.000- 1.0000000 динара, а за физичка лица од 10.000 динара до 50.000 динара.    

С поштовањем,

Број: 4077-01/18

Ужице, 17.05.2018.године

                                                                                                          Председник ССП

                                                                                                        Лазар Ранитовић

 

ССП на међународном турниру у Бугарској

У организацији СФК Свети Никола и општине Бургас, на теренима спортског комплекса „Славејков“ у Бургасу, од 11.05 до 13.05.2018. године је одржан традиционални међународни добротворни фудбалски турнир. На такмичењу је учествовало укупно 19 екипа из Републике Бугарске, Србије, Македоније, Грчке и Румуније. Синдикат српске полиције је представљала комбинована екипа из Регионалних ценатра – Пирот, Лесковац, Крагујевац  и ИПА регија Пирот.

У јакој конкуренцији, победник турнира била је екипа полицајаца „РДМИ-Враца“. Регионални центар Пирот заузео је 5. место, али поред тога, добитник је две награде: награда за фер-плеј и награда за најорганизованију екипу на турниру.

Након завршетка такмичења, уследила је добротворна вечера, уз присуство многих ВИП гостију, који су уручили награде учесницима. У име Синдиката српске полиције, од стране чланa ССП РЦ Пирот Срђана Пешићa, додељени су скромни поклони и то: г-дину Павлину Ковачеву, г-дину Димитру Николовом – градоначелнику града Бургас, г-дину Валери Геровом – шефу царине Видин, г-дину Антону Андонову – начелнику граничне полиције Бургасa.

Сва прикупљена средства од турнира биће донирана деци погинулих радника, припадника Министарства унутрашњих послова Републике Бугарске.

Синдикат српске полиције се захваљује организаторима и учесницима турнира на гостопримству, позитивном расположењу, ведром духу и одличној међународној сарадњи. А каква је атмосфера владала у Бургасу, можете видети на сликама испод текста.

Служба за информисање ССП
Зоран Стојчић

ДОПИС МИНИСТРУ – ИЗМЕНА ПРАВИЛНИКА О СОЛИДАРНОЈ ПОМОЋИ

Ужице, 17.05.2018. године – Председник Синдиката српске полиције Лазар Ранитовић упутио је допис министру унутрашњих послова, господину др Небојши Стефановићу, у коме предлаже измену и допуну Правилника о солидарној помоћи, формирање Фонда, али и солидарисање запослених у МУП-у.

Служба за информисање ССП
Зоран Стојчић

 

ПЕТИ МЕСЕЧНИ САСТАНАК У КАБИНЕТУ

Београд, 10.5.2018. године – У Палати Србија одржан је пети овогодишњи месечни радни састанак представника Синдиката српске полиције и Радне групе за сарадњу са синдикатима у МУП-у. Састанком је, у одсуству државног секретара Дијане Хркаловић, председавао помоћник директора полиције Слободан Малешић. Делегацију ССП-а чинили су председник Лазар Ранитовић, генерални секретар Дарко Оцокољић, чланови ГО ССП Јелена Тасић и Зоран Стојчић.

Разговарало се о следећим темама:

  1. Пензионисање по члану 173а Закона о полицији

Након послатог дописа министру унутрашњих послова др Небојши Стефановићу 4057-01/15 дана 27.04.2018. године, где очекујемо одговоре, како би стали на пут разним дезинформацијама, Синдикату српске полиције обратило се неколико бивших припадника специјалних јединица – учесника  рата, који испуњавају већину  критеријума за пензионисање. Даћемо неколико примера: једном броју садашњих и бивших припадника специјалних јединица, за испуњавање услова од 45 година старости недостаје само неколико дана, односно недеља. Највише су угрожена годишта 1974. и 1975. учесници најсложенијих ратних операција (ЈСО, Жандармерија ). 

Предлог ССП-а је да се уради анализа таквих случајева, а затим  спискови и да се у зависности од потреба и процена на крају године предложи измена и допуна члана 173а Закона о полицији и/или Одлуке министра унутрашњих послова, где ће  поред поменутих случајева бити обухваћени припадници јединица који су после ратних дејстава рањавани, повређени или су због свог здравственог стања били ограничени за даља ангажовања у ПЈП и ПЈМ. Радна група се сложила са изнетим ставовима синдиката и пренеће наше сугестије  Кабинету министра.

На питање председника ССП Лазара Ранитовића, да ли ће овакав вид превременог одласка у пензију значити и умањење (0,34% по години), добили смо одговор да ће се обрачун вршити на сличан начин као код старосне пензије и да таквог умањењa неће бити.

  1. ОЖ Ниш – На децембарском састанку добили смо податак да ће се на почетку 2018. године ОЖ Ниш преселити у касарну у Алексинцу, где би се том приликом решио и проблем једноличне исхране. Да ли су одвојена неопходна средства, анализирани услови за смештај и када можемо очекивати реализацију?

Заменик начелника Сектора за материјално-финансијске послове Драго Бјелица је рекао да у односу на остале одреде, ОЖ Ниш има веома лоше услове смештаја и рада, додао да су обезбеђена финансијска средства и да ће за пар месеци почети радови око премештаја.

  1. ОЖ Ниш – У Одреду се не поступа по депеши министра унутрашњих послова др Небојше Стефановића 01 број: 4987/2017 од 10.маја 2017. године, јер се време проведено на службеном путу ван места рада не евидентира у временику рада. Захтевамо покретање ДП према одговорним руководиоцима.

Помоћник команданта АлександарЂорђевић је негирао тврдње синдиката и образложио тиме да су од стране Команде Жандармерије поводом примене ове депеше извршене 11 контролне делатности у ОЖ Ниш, после којих нису установили такве и сличне неправилности.

Лазар Ранитовић је изразио сумњу у ове провере и навео неколико примера где се време проведено у путу не урачунава у радно време, међу којима је повратак и одлазак ОЖ Ниш, на теренима у Прешеву и Бајиној Башти.  Добили смо обећање да ће евентуалне грешке које су настале бити исправљене.

Искористили смо ову прилику и питали господина Ђорђевића да ли су тачне информације које круже у ОЖ Ниш да постоји наредба и да на терену запослени морају имати 120 радних часова, ни више ни мање.  Добили смо одговор да се ради о дезинформацијама, јер не постоји таква и слична врста наредбе.

  1. ОЖ Београд – На прошлом месечном састанку добили смо податак да је извршена контрола зрачења у бази Липовица 2. Потребан нам је доказ о контроли како би доставили запосленима у Одреду јер они у то не верују.

На захтев тадашњег команданта ПТЈ, Институт Винча је 2006. године вршио мерења и нису откривена штетна зрачења у Липовици. Такође је Агенција за заштиту од јонизујућих зрачења и нуклеарну сигурност Србије урадила анализу територија које су биле мете ракета са осиромашеним уранијумом . У тој анализи нема Липовице, и по речима Драга Бјелице, разлог је тај што је Липовица гађана тзв ракетама „томахавк“, са бојевом главом, без осиромашеног уранијума.

На поновно инсистирање Лазара Ранитовића да је синдикату потребна потврда, или извештај о тим анализама и контролама, како би у ове тврдње уверили запослене у ОЖ Београд, упућени смо на сајт Агенције на коме се годишње објављују Извештаји о јонизујућим зрачењима и испитивања радионуклеида. У то смо се и сами уверили, на сајту: http://www.srbatom.gov.rs/srbatom/monitoring-radioaktivnosti.htm

  1. ОЖ КРАЉЕВО – Склапање споразума за исплату вишка радних сати

Инсистирамо да се процедура убрза, јер су прошли сви рокови за склапање Споразума о вансудском поравнању и исплати, а запослени у Oдреду су разочарани због тога , рекао је Лазар Ранитовић.

Господин Драго Бјелица нам је након извршених провера дао уверавања да су средства за исплату одвојена и обећао да ће припадницима ОЖ Краљево који су поднели Захтеве за склапање Споразума (преко 300), вишак сати бити исплаћени у року од месец дана, најкасније до другог дела плате у јуну месецу.

  1. ПУ Пирот – По затварању ресторана у ПУ Пирот, четири радника (два кувара, продавац у бифеу и помоћни радник) добили су привремена решења на радним местима у Одељењу за аналитику ПУ Пирот и Одељењу полиције – рад на административно-техничким пословима. Бивши начелник ПУ Пирот Славиша Виријевић и правна служба ПУ Пирот послали су захтев за њихов премештај у току 2017. године, где је од стране Одељења управе за исхрану и смештај дата сагласнот за њихов прелазак у Дирекцију полиције – Управа за Управне послове. Са овим захтевом се касније и сагласио новопостављени начелник ПУ Пирот Зоран Богдановић. До дана данашњег не зна се њихов статус.

Добили смо одговор да ће након ступања систематизације, поменути запослени добити трајне премештаје и то: троје у Управу за управне послове и један у Сектору за материјално-финансијске послове. Господин Малешић  је додао да је најбитније да ови људи, иначе  жртве промена након укидање Команде заједничких снага војске и полиције, неће остати без посла.

  1. ПУ Пријепоље – Одлука о ограничавању броја сати приправности на 2.000 сати месечно на нивоу полицијске управе се примењује без изузетака. Иако је на прошлом састанку господин Малешић рекао да се Дирекцији полиције надлежни руководиоци ОЈ могу обратити и образложити захтев за повећање броја сати у ПУ Пријепоље то није урађено, иако је вероватно било неопходно. Позивамо се на тај закључак, јер појединим запосленима који су прешли овај лимит приправних сати за месец март 2018. године, она није исплаћена иако су по распореду рада и плана били приправни.

На захтев господина Малешића, састанку је присуствовао заменик начелника ПУ Пријепоље Хаџалић Чамил, који је у свом писаном Извештају, али и синдикату образложио да су надлежни руководиоци у ПУ Пријепоље проценили да је број приправних сати од 2.000 сасвим довољан за несметану организацију рада током марта месеца. Он не спори да је постајала могућност одступања и настанка проблема у раду и да новонастали „прекорачени“ приправни сати нису исплаћени. Од стране начелника ПУ Пријепоље је дана 07.05.2018. године издат налог да се могуће неправнилности отклоне, а оштећенима ће убрзо бити и исплаћена настала дуговања по овом основу.

Господин Малешић је поново истакао да Дирекција полиције неће правити проблеме, и у сваком оправданом захтеву ће одобрити прекорачење ове квоте од 2.000 и ти приправни сати биће евидентирани и исплаћени на време. Такође се захваљује Синдикату српске полиције на достављању оваквих и сличних информација, јер се на основу њих евентуалне грешке и пропусти правовремено отклањају и спречава могућност покретања судских спорова и стварања додатних трошкова МУП-у.

  1. Солидарна помоћ и измена Правилника о солидарној помоћи

Председник ССП Лазар Ранитовић је предложио измену појединих чланова Правилника о солидарној помоћи, јер је очигледно да се ради само о типичној рефундацији насталих трошкова. Потребно је приликом измена обратити посебну пажњу око висине новчаних износа везаних за дуже и теже болести и уредити ову материју, тако да свака дужа и тежа болест мора имати своју фиксну вредност у динарима. На тај начин, сви у поступку биће равноправни.

Служба за информисање ССП
Зоран Стојчић

НАЧЕЛНИЦЕ, ТРАЖИМО ХИТНЕ ОДГОВОРЕ!!!

Након још једног у низу трагичних догађаја у Министарству унутрашњих послова, где је полицијски службеник  Драган Ристић из села Јелашница код Лесковца службеним пиштољем извршио самоубиство у породичној кући, председник Синдиката српске полиције Лазар Ранитовић упутио је допис начелници Одељења за психолошку превенцију и селекцију Тањи Јеремић Велимировић.

 

Служба за информисање ССП
Зоран Стојчић

  • 1
  • 2