Skip to main content

Ознака: 2026

ОДРЖАН 31. МЕМОРИЈАЛНИ ТУРНИР „ЖЕЉКО СИМИЋ“

ОДРЖАН 31. МЕМОРИЈАЛНИ ТУРНИР „ЖЕЉКО СИМИЋ“

УЖИЦЕ – „Велики парк“
28.април 2026.године

Синдикат српске полиције је 28. априла у дворани „Велики парк“ у Ужицу организовао и успешно одржао 31. меморијални турнир „Жељко Симић“, у знак сећања на његов лик и дело и човека који је 29.априла 1995.године положио свој живот за бољу Србију. Овај турнир није само спортско надметање, већ и достојанствено подсећање на све хероје полиције који су своје животе положили у служби државе Србије. Њихова храброст, пожртвованост и оданост остају трајна обавеза свима нама да чувамо сећање и наставимо путем части и одговорности.

            Овај турнир, који већ деценијама чува успомену на Жељкову храброст и жртву али и на све друге хероје, окупио је велики број припадника МУП-а, познаваоца и љубитеља малог фудбала, као и пријатеље и саборце из различитих ОЈ министарства. Поред екипе „Жељко Симић“ која је представљала Жељкову породицу у такмичарском делу, према територијалној подели Синдиката српске полиције на овај меморијални турнир одазвало се укупно 15 екипа и то: СГ Србобран, СГ СПИ Чачак, СГ СВС Ниш , РЦ Ужице, СГ Г.Милановац, РЦ Нови Сад, СГ ОЖ Ниш, СГ ГП Котроман, СГ Ивањица, РЦ Ниш, СГ СВС Ужице, СГ Чајетина, СГ ПИ Ужице и РЦ Лесковац. Присуство овако великог броја учесника из свих крајева Р.Србије сведочи да се име и дело Жељка Симића  не заборављају, већ живе кроз свако ново окупљање и сваку одгирану утакмицу.

            Свечаности су, поред породице Жељка Симић, његовог брата Зорана Симић и кума породице Миливоја Синђић, представника Синдиката српске полиције на челу са председником Лазаром Ранитовић, присуствовали и: начелник ПУ Ужице Милован Кнежевић, начелник ОКП ПУ Ужице Мирослав Голубовић, начелник ОП ПУ Ужице Владан Дерикоњић, начелник ОСП ПУ Ужице Дарко Драговић, начелник ПС Косјерић Борко Голубовић, командир ПИБЖ Ужице Александар Коловић, директор Центра за социјални рад Града Ужице Драгољуб Стојадиновић, директор ЈП „Велики парк“ Ненад Ђокић и заменик градоначелнице Града Ужице Рајко Радосављевић.

20260428_085219 IMG_20260428_092328 IMG_20260428_092349 IMG_20260428_092403 IMG_20260428_092609 IMG_20260428_092618 IMG_20260428_092940 IMG_20260428_092948 IMG_20260428_093043 IMG_20260428_093053 IMG_20260428_093207

            Након интонирања химне Републике Србије и одавање поште Жељку Симић  уследила су краћа обраћања присутних.

            Обраћајући се присутнима брат Жељка Симића, Зоран Симић се у име породице захвалио Синдикату српске полиције, представницима Полицијске управе Ужице, представнициам Града Ужице,  као и свим полицајцима који су одвојили своје време. Зоран је пожелео да турнир прође у најбољем реду, како је рекао, и да сваке наредне године наставе да се друже у знак сећања на Жељка.  

Присутнима се такође обратио прослављени фудбалски судија, међународни посматрач суђења и директор ЈП „Велики парк“ Ненад Ђокић, који је у свом говору нагласио суштину окупљања и значај сећања на Жељка Симића. „Добар дан свима, поштовани припадници Министарства унутрашњих послова, драги гости, пре свега драги пријатељи. Нисмо се данас овде окупили због фудбала нити због такмичења, већ да бисмо рекли велико хвала драгом Жељку, који је дао свој живот у одбрани наше отаџбине. Има ли светијег чина? Нема!“

Ђокић је истакао да учешће у организацији оваквог догађаја представља част и обавезу, нагласивши да запослени у ЈП „Велики парк“ са поносом дају свој допринос и закључио: „Нама из ЈП „Велики парк“, циљ запослених који радимо у јавном предузећу,  јесте да, у складу са својим могућностима, дамо мали и скроман допринос у организацији овог меморијалног турнира. Хвала вам!“

filter: 0; fileterIntensity: 0.0; filterMask: 0; brp_mask:0;
brp_del_th:null;
brp_del_sen:null;
delta:null;
module: photo;hw-remosaic: false;touch: (0.5546296, 0.36875);sceneMode: 32768;cct_value: 0;AI_Scene: (-1, -1);aec_lux: 0.0;aec_lux_index: 0;albedo:  ;confidence:  ;motionLevel: -1;weatherinfo: null;temperature: 37; filter: 0; fileterIntensity: 0.0; filterMask: 0; brp_mask:0;
brp_del_th:null;
brp_del_sen:null;
delta:null;
module: photo;hw-remosaic: false;touch: (0.5546296, 0.36875);sceneMode: 32768;cct_value: 0;AI_Scene: (-1, -1);aec_lux: 0.0;aec_lux_index: 0;albedo:  ;confidence:  ;motionLevel: -1;weatherinfo: null;temperature: 37; filter: 0; fileterIntensity: 0.0; filterMask: 0; brp_mask:0;
brp_del_th:null;
brp_del_sen:null;
delta:null;
module: photo;hw-remosaic: false;touch: (-1.0, -1.0);sceneMode: 32768;cct_value: 0;AI_Scene: (-1, -1);aec_lux: 0.0;aec_lux_index: 0;albedo:  ;confidence:  ;motionLevel: -1;weatherinfo: null;temperature: 37;

Председник Синдиката српске полиције Лазар Ранитовић, у свом обраћању поводом отварања ове менифестације рекао је:

„Поштована породицо Симић, куме нашег хероја Жељка, поштовани господине Радосављевићу са сарадницима, поштовани начелниче Полицијске управе са сарадницима, командире Полицијске испоставе за безбедност на железници господине Коловићу, поштоване колегинице, драге колеге.

Тридесет једна година како нас је Жељко напустио и дао свој живот за бољу и безбеднију Србију. Сећам се као да је јуче било. Био сам млађи него већина вас овде тог дана када је отишао на задатак, јер му је плакар био поред мог. Отишао је на задатак са кога се није вратио. Оставио нам је у аманет да га се сећамо и ми то не заборављамо. Кренули смо са Полицијском испоставом за безбедност на железници да се сваке године окупљамо и чувамо сећање на Жељка.“ У току обраћања Ранитовић се посебно обратио и колеги који је тог дана радио са Жељком: „Извињавам се, морам да поздравим господина Трнчића, који седи на трибинама и који је тог дана био заједно са Жељком.А потом наставио: „Отишао је и није се вратио са тог задатка, али је оставио нама, како рекох, у аманет да га се сећамо. Каже она народна: „Смрт не постоји, људи умиру тек када их сви забораве!“. Синдикат српске полиције не заборавља и никада нећемо заборавити. Док постоји полиција, постојаће и сећање на нашег Жељка.

Да је ово свети позив и да је част служити у полицији, показује и Жељкова братаница Тијана, која је одлучила да обуче полицијску униформу и да настави путем свог чиче. Хвала јој на томе. Неки би рекли – не доста је било, али она је показала снагу и спремност да настави оно у шта је њена породица веровала. Јер Србију можете да волите или да мрзите. Сви полицијски службеници је воле, а очекујемо од Србије да нам то врати.“

Ранитовић је говорио и о условима у којима ради полиција као и о новом закону, да синдикат настоји да кроз дијалог и разговор укаже на оно што сматра да може бити унапређено. Да је жеља да се заједно дође до решења која ће бити у најбољем интересу и грађана и полицијских службеника. Указао је да циљ није сукоб, већ боља и правичнија решења која ће омогућити да полицајац у Србији има поштовање и услове које заслужује. Да ће се ССП трудити и борити да кроз институције укаже на све оно што сматра да може бити боље уређено, јер је уверен да сваки полицајац заслужује сигурност, подршку и достојанство у свом раду. На крају Ранитовић је поручио својим колегама да је позив полицајца тежак и захтеван, и то је још један показатељ да морају водити рачуна и о себи и о колегама поред себе, да раде часно и поштено, а да све друго оставе онима који су за то надлежни,  и завршио речима:“Живела Србија, живео Синдикат српске полиције! Хвала.“

На самом крају церемоније отварања присутнима се обратио човек великог срца, начелник Полицијске управе Ужице Милован Кнежевић, који је и званично отворио ову манифестацију веома емотивним речима:

„Добар дан свима. Поштована породицо Симић, поштовани замениче градоначелника са сарадницима, поштоване колегинице и колеге.

Јако ми је тешко да данас говорим, како због својих личних проблема тако и бог тога што сам Жељка познавао лично са  којим сам делио и посао и време и све оно што овај позив носи. И зато данас не говорим лако и нећу пуно причати. Добри људи никада не умиру!“  Кнежевић је потом додао да ти људи  остају међу нама — у сећањима, у причама, у трагу који су оставили, у људима које су дотакли и у вредностима које су живели. Да је Жељко Симић  био управо такав човек. И на крају замолио све да не дозволе да се Жељково име заборави, да док год се буде одржавао турнир, да док се буду окупљали у његову част да ће он бити са њима у сваком почетку утакмице, у сваком руковању, у сваком сећању и да је то најмање што могу да ураде за једног човека који је дао себе за бољу државу и на крају и прогласио турнир отвореним.

filter: 0; fileterIntensity: 0.0; filterMask: 0; brp_mask:0;
brp_del_th:null;
brp_del_sen:null;
delta:null;
module: photo;hw-remosaic: false;touch: (0.28703704, 0.53055555);sceneMode: 32768;cct_value: 0;AI_Scene: (-1, -1);aec_lux: 0.0;aec_lux_index: 0;albedo:  ;confidence:  ;motionLevel: -1;weatherinfo: null;temperature: 38; filter: 0; fileterIntensity: 0.0; filterMask: 0; brp_mask:0;
brp_del_th:null;
brp_del_sen:null;
delta:null;
module: photo;hw-remosaic: false;touch: (0.55277777, 0.41111112);sceneMode: 32768;cct_value: 0;AI_Scene: (-1, -1);aec_lux: 0.0;aec_lux_index: 0;albedo:  ;confidence:  ;motionLevel: -1;weatherinfo: null;temperature: 38;

            Након обраћања, делегације ССП, Градске управе Града Ужице, Полицијске управе Ужице су заједно са братом и кумом  Жељка Симић  у тишини и достојанству положиле венце на спомен-плочу у седишту Полицијске управе Ужице.

            Меморијални турнир протекао је у духу који се не мери резултатом, већ срцем — у ретко виђеној, истински фер и витешкој спортској атмосфери за памћење. На терену су се смењивали борбеност и поштовање, а изнад свега владали су другарство и колегијалност, онакви какви се не намећу, већ носе у себи. Сваки потез, сваки поздрав и сваки аплауз били су више од игре — били су знак сећања на Жељка Симића и све хероје полиције који су своје животе уградили у безбедност других.

filter: 0; fileterIntensity: 0.0; filterMask: 0; brp_mask:0;
brp_del_th:null;
brp_del_sen:null;
delta:null;
module: photo;hw-remosaic: false;touch: (0.6953704, 0.5236111);sceneMode: 8;cct_value: 0;AI_Scene: (-1, -1);aec_lux: 0.0;aec_lux_index: 0;albedo:  ;confidence:  ;motionLevel: -1;weatherinfo: null;temperature: 31; filter: 0; fileterIntensity: 0.0; filterMask: 0; brp_mask:0;
brp_del_th:null;
brp_del_sen:null;
delta:null;
module: photo;hw-remosaic: false;touch: (0.6953704, 0.5236111);sceneMode: 8;cct_value: 0;AI_Scene: (-1, -1);aec_lux: 0.0;aec_lux_index: 0;albedo:  ;confidence:  ;motionLevel: -1;weatherinfo: null;temperature: 33;

            На овој спортској манифестацији највише успеха имала је екипа РЦ Лесковац, која је сигурном и квалитетном игром заслужено освојила прво место. СГ ПИ Ужице, изборио се за друго место, док је трећепласирани тим из Горњег Милановца потврдио своју борбеност. Екипа СГ ОЖ Ниш заузела је четврто место. Пехар за фер-плеј припао је екипи СГ Србобран, као симболу правих вредности које овај турнир негује. Од појединаца, најбољи играч био је Филип Миљковић (СГ ОЖ Ниш), најбољи стрелац Владо Ристић (РЦ Лесковац), најбољи голман Борис Дробљак (ПИ Ужице), док је за најбољег судију проглашен Милош Поповић. И овога пута, резултати су били важни, али је изнад свега остало сећање на Жељка Симића и вредности које овај турнир достојно чува.

            Председник Синдиката српске полиције Лазар Ранитовић, на завршној свечаности,  захвалио се свим учесницима Меморијалног турнира „Жељко Симић“ на учешћу, фер и спортском надметању, као и на томе што су својим присуством дали посебан значај овом догађају и очували сећање на Жељка. Истакао је да га посебно радује што се из године у годину окупља све већи број колега, уз уверење да ће се у истом духу поново срести и наредне године. Уз речи захвалности, упутио је и позив свима да се виде већ почетком јуна на Златибору, на предстојећој Полицијади — највећој спортској манифестацији у Министарству унутрашњих послова, где ће наставити дружење, спортско надметање и јачање колегијалних веза.

 

Шеф Службе за информисање

ЖЕЉКО БЛАГОЈЕВИЋ

ОДРЖАН XVII МЕМОРИЈАЛНИ ТУНИР „ВЛАДИМИР ГРАНДИЋ“

ОДРЖАН XVII МЕМОРИЈАЛНИ ТУНИР „ВЛАДИМИР ГРАНДИЋ“

НОВИ САД – Хала спортова „Спенс“
26. март 2026.године

Дана 26. марта 2026. године, у хали СПЕНС у Новом Саду, у организацији Синдиката српске полиције Регионалног центра Нови Сад одржан је 17. Меморијални турнир „Владимир Грандић“ у футсалу, који је и ове године окупио велики број екипа, љубитеља спорта и поштовалаца лика и дела полицијског службеника Владимира Грандића који је свој живот изгубио на службеној дужности. Грандић се 11. априла 2009. године супротставио четворици разбојника покушавајући да спречи пљачку, а наредног дана подлегао повредама.

Церемонији отварања су, поред породице настрадалог Грандића, председника ССП Лазара Ранитовића са сарадницима присуствовали многобројни гости: испред кабинета министра – саветник министра унутрашњих послова пуковник полиције Драган Самоловац, испред дирекције полиције – помоћник директора полиције генерал полиције Дејан Луковић, испред ПУ Нови Сад – помоћник начелника Марина Јовановић, испред градске управе Града Новог Сада – Татјана Медвед, испред Фудбалског савеза Новог Сада – делегат Александар Ребреновић и испред Прекршајног суда у Новом Саду – председник суда Марко Менићанин.

 

Fotografija-9 Fotografija-11 IMG_0067 IMG_0075 IMG_0080 IMG_0082 IMG_0088 IMG_0096 IMG_0101 IMG_0106 IMG_0114 IMG_0118 IMG_0132 IMG_0133 IMG_0135 IMG_0143 IMG_0146 IMG_20260326_085415 IMG_20260326_085440 IMG_20260326_090652 IMG_20260326_090906 IMG_20260326_091834 IMG_20260326_091919 IMG_20260326_092009 IMG_20260326_092551 IMG_20260326_092619 IMG_20260326_092703 IMG_20260326_092856 IMG_20260326_092948 IMG_20260326_093346 IMG_20260326_093406 IMG_20260326_093456 IMG_20260326_093502 IMG_20260326_093518 IMG_20260326_093549 IMG_20260326_093941 IMG_20260326_094230 IMG_20260326_094815 IMG_20260326_095106 IMG_20260326_095139 IMGL1407 IMGL1428 IMGL1429 IMGL1432 IMGL1433 IMGL1436 IMGL1443 IMGL1448 IMGL1452 IMGL1455 IMG_20260326_094049 IMGL1413 IMGL1494 IMGL1472 IMGL1501

Ова манифестација окупила је 20 екипа врсних познавалаца малог фудбала међу припадницима МУП-а из свих крајева Србије а према територијалној подели Синдиакта српске полиције учествовале су следеће екипе у такмичењу: Регионални Центар Нови Сад, Регионални Центар Шабац, Регионални Центар Кикинда, Регионални Центар Лесковац, Регионални Центар Панчево, Регионални Центар Сремска Митровица, Синдикална Група Одред Жандармерије Нови Сад, Синдикална Група Одред Жандармерије Београд, Синдикална Група Одред Жандармерије Краљево, Синдикална Група Горњи Милановац, Синдикална Група Тител, Синдикална Група Србобран, Синдикална Група Стара Пазова, Синдикална Група Чајетина, Синдикална Група Ивањица, Синдикална Група Саобраћајна полиција испостава Чачак, Синдикална Група Станица Граничне Полиције Батровци, Синдикална Група Станица Граничне Полиције Бачки Брег, Одељење за ванредне ситуације Чачак И ЈКП Паркинг сервис Нови Сад.

Председник Регионалног центра Нови Сад, Сандри Вучић истакао је да је циљ овог меморијала очување успомене на Владимира Грандића, али и промоција спорта, здравих стилова живота и заједништва. Уз захвалност учесницима, спонзорима и институцијама које су помогле реализацију догађаја, пожелео је свима угодан боравак у Новом Саду.

Председник синдиката српске полиције Лазар Ранитовић се у обраћању присутнима захвалио што су дошли да се сви заједно сете Владимира, уз посебну захвалност професорки и девојкама из хора Средње школе „Светозар Милетић“ из Новог Сада, које су на овом турниру по први пут уживо извеле химну Републике Србије. Нагласио је да се мора сетити и свих других полицајаца (њих око 800 у последњих 30 година) који су своје животе дали за Србију, рекавши да их Синдикат српске полиције неће заборавити, да ће се за сваког од њих помолити, као и за све оне који су настрадали у НАТО бомбардовању. „Сетити се мале Милице, јер све су то жртве које су допринеле да нам данас буде боље. Синдикат српске полиције вас никада неће заборавити. Синдикат српске полиције ће бити ту за породицу Грандић, као и за све друге породице. И док постојимо, сећање на вашег оца, брата и супруга неће умрети. Хвала Граду Новом Саду који нам је несебично помогао, хвала и другим људима добре воље који су у Синдикату српске полиције препознали организацију која чува и негује сећање на своје настрадале колеге.“, рекао је Ранитовић, пожелевши свима леп и угодан дан у Новом Саду, нагласивши да ћемо се трудити да Грандића, Стаменковића, Ђурђевца у нашим школама и институцијама МУП-а изучавају млађе колеге, како би увидели какву су жртву дали, да ли су можда негде погрешили – како би будуће генерације могле научити нешто из тога.

Испред Градске управе Града Новог Сада присутнима се обратила чланица градског већа задужена за спорт и омладину, Татјана Медвед, која је поздравила присутне испред Града Новог Сада и у име Градоначелника Жарка Мићина, рекавши да су овакви догађаји доказ највиших вредности које носи спорт, и да је управо његова снага да окупи и негује културу поштовања и части, упућујући посебну захвалност Синдикату српске полиције што на овакав начин исказује и негује сећање на преминуле колеге, уз нагласак да је надахнута свиме што је чула и видела. „Нови Сад као европски град спорта за 2026. годину стоји увек уз овакве догађаје и све оно што спорт носи, јер ово није само такмичење и резултат, већ је и дан када сви заједно памтимо и сећамо се.“, рекла је пожелевши да турнир буде успешан и да се традиција настави, уз подршку Града Новог Сада.

Помоћник Директора полиције, генерал полиције Дејан Луковић поздравио је присутне захваливши се испред Дирекције полиције, Директора полиције и у своје лично име – што доприносе да се по седамнаести пут обележава сећање на колегу Владимира Грандића, који је свој живот изгубио штитећи интерсе и безбедност грађана Републике Србије. „Као неко ко је на челу Радне групе која ради на изради посебног колективног уговора заједно са председником вашег синдиката, водим велику битку за боље услове, обећавам са овог места да ћемо дати све од себе да се услови живота и рада и све друге бенефиције припадника Министарства унутрашњих послова у будућем периоду поправе. Ово што ви радите, сећате се наших покојних колега, је за сваку похвалу, и ја вам за то одајем признање. Наш покојни Влада је дао оно највредније, свој живот, и показао како треба да ради и поступа један српски полицајац током радног века. На жалост, последице су биле фаталне. Поштована породицо, будите поносни на нашег и вашег Владу, свима нам је жао што није међу нама. Нећемо никада дозволити да нестане из наших срца и сећања. Зато још једном, свима вама хвала, будите то што јесте – прави српски полицајци!“, рекао је генерал Луковић, наглсивши да су времена тешка и посао полицајца опасан и ризичан, за шта су доказ и трагедије које се дешавају, али да се не сме изгубити достојанство људскост и колегијалност.

Саветник Министра унутрашњих послова пуковник полиције Драган Самоловац присутне је поздравио у име Председника владе републике Србије и Министра унутрашњих послова, господина Ивице Дачића. „Данас смо се окупили, не само да отворимо турнир, већ да још једном покажемо да сећање на оне који су дали највише за нашу земљу и свој народ – никада не бледи. Владимир Грандић није био само полицајац, био је човек части, храбрости и посвећености. Вредности које представљају темељ сваког друштва које жели да буде безбедно и праведно. Његова жртва нас обавезује да свакодневно радимо више, боље и одговорније, како бисмо оправдали поверење грађана и сачували успомену на њега.“, навео је, посебно се обраћајући породици Грандић рекавши да њихов губитак не може бити надокнађен, али да Србија стоји уз њих и да ће заувек памтити име Владимира Грандића, јер он није заборављен – већ је део нашег колективног памћења и поноса. „Захваљујем се организаторима, Синдикату српске полиције који већ седамнаест година чувају успомену на свог колегу на достојанстен начин.“, рекао је, отворивши турнир и пожелевши да протекне у фер и спортском духу, заједништву, и уз поштовање које симболизује.

Одмах по отварању спортског догађаја, заједно са породицом Грандић  представници МУП-а, Града Новог Сада  и Синдиката српске полиције  су положили венце на Градском гробљу у Новом Саду

Турнир је и протекао у изузетној атмосфери, уз фер и коректну игру, што је још једном потврдило значај овог спортског догађаја, не само као такмичења, већ и као прилике за неговање сећања на човека чије име носи. Екипе су показале висок ниво игре, борбеност и спортски дух, а присутни су имали прилику да уживају у квалитетним и неизвесним утакмицама

Током читавог дана смењивале су се утакмице пуне узбуђења, а посебну пажњу привукли су завршни мечеви у којима су одлучиване победничке позиције. Најуспешније екипе награђене су пехарима и дипломама, док су појединцима додељена признања за најбољег играча, стрелца, голмана, као и за фер-плеј.

Прво место заузела је екипа РЦ Сремска Митровица, друго место – Синдикална група ОЖ Нови Сад, треће место – СГ Ивањица, и четврто место – екипа СГ ОЖ Београд.

filter: 0; fileterIntensity: 0.0; filterMask: 0; brp_mask:0;
brp_del_th:null;
brp_del_sen:null;
delta:null;
module: photo;hw-remosaic: false;touch: (-1.0, -1.0);sceneMode: 8;cct_value: 0;AI_Scene: (-1, -1);aec_lux: 0.0;aec_lux_index: 0;albedo:  ;confidence:  ;motionLevel: -1;weatherinfo: null;temperature: 38; filter: 0; fileterIntensity: 0.0; filterMask: 0; brp_mask:0;
brp_del_th:null;
brp_del_sen:null;
delta:null;
module: photo;hw-remosaic: false;touch: (-1.0, -1.0);sceneMode: 8;cct_value: 0;AI_Scene: (-1, -1);aec_lux: 0.0;aec_lux_index: 0;albedo:  ;confidence:  ;motionLevel: -1;weatherinfo: null;temperature: 38; filter: 0; fileterIntensity: 0.0; filterMask: 0; brp_mask:0;
brp_del_th:null;
brp_del_sen:null;
delta:null;
module: photo;hw-remosaic: false;touch: (-1.0, -1.0);sceneMode: 8;cct_value: 0;AI_Scene: (-1, -1);aec_lux: 0.0;aec_lux_index: 0;albedo:  ;confidence:  ;motionLevel: -1;weatherinfo: null;temperature: 40; filter: 0; fileterIntensity: 0.0; filterMask: 0; brp_mask:0;
brp_del_th:null;
brp_del_sen:null;
delta:null;
module: photo;hw-remosaic: false;touch: (-1.0, -1.0);sceneMode: 8;cct_value: 0;AI_Scene: (-1, -1);aec_lux: 0.0;aec_lux_index: 0;albedo:  ;confidence:  ;motionLevel: -1;weatherinfo: null;temperature: 38;

Када је у питању спортско понашање које се највише огледало у правичности, храбрости и упорности током игре, диплому за фер плеј добила је екипа СГ СПИ Чачак.

Међу играчима се највише истакао Душко Милошевић (РЦ Сремска Митровица), као најбољи стрелац турнира – Огњен Миздрак (СГ ОЖ Нови Сад), и као најбољи голман турнира – Милорад Јокић (РЦ Сремска Митровица), који је одбранама својој екипи и донео прво место на турниру.

Признање за најбољег судију понео је Сергеј Лукић, за сјајно обављен посао – што је и било пресудно за избор.

Организатор односно ССП РЦ Нови Сад на челу са председником Сандри Вучићем се захвалио свим учесницима са подручја Србије што су се одазвали у част Владимира Грандић  и представницима екипа које су учествовале уручио тим поводом захвалнице.

Шеф Службе за информисање
ЖЕЉКО БЛАГОЈЕВИЋ

I МЕМОРИЈАЛНИ ТУРНИР У ВРАЊУ „БОБАН МИХАЈЛОВИЋ“

I МЕМОРИЈАЛНИ ТУРНИР У ВРАЊУ „БОБАН МИХАЈЛОВИЋ“

Врање
Спортска хала
22.јануар 2026.године

Синдикат српске полиције, РЦ Врање је у част полицијског службеника Бобана Михајловића из Врања  и у  част свих других припадника Министарства унутрашњих послова који су трагично преминули организовао   Меморијални турнир у фудбалу и баскету у Врању по прпви пут у овом граду.

Бобан Михајловић рођен је 25. априла 1984 године у Врању. Са 19 година, 2003. године започео је каријеру као полицијски службеник у ПУ Врање у Полицијској испостави Врање где је радио до 2006 године. Након тога, полицијски посао је обављао у Одељењу саобраћајне полиције у Врању у Саобраћајној полицијској испостави за град Врање до 2019. године када је добио премештај у Полицијску управу Чачак где је послове саобраћајног полицајца обављао у  СПИ Горњи Милановац. Бобан је био је ожењен и отац двојице синова  Владимира и Вукашина. После изненадне болести  од послецице масивног инфракта Бобан је веома млад преминуо 21.јануара 2021.године.

Сећање на Бобана Михајловић и све друге припаднике нашег министарства тежићемо да дугорочним понављањем овог спортског догађаја постане тадиција у граду Врање, преношењем на млађе генерације што је уједно и један од циљева Синдиката српске полиције који током године у многим градовима Србије у част преминулих и настрадалих колега организује меморијалне турнире, а како би њихова имена заувек постала упамћена што је, може се слободно рећи, постао бренд и препознатљив знак ССП.

У оквиру меморијалног турнира „Бобе Михајловић“ у Врању, 21.01.2026. године успешно је организована акција добровољног давања крви. Око 80 хуманих људи одазвало се позиву и својим учешћем показало солидарност и спремност да помогну онима којима је помоћ најпотребнија. Ова акција још једном је потврдила да дух заједништва и хуманости живи, као и да се сећање на Бобана Михајловића наставља кроз дела која спасавају животе. Велико хвала свим добровољним даваоцима крви и учесницима који су подржали ову племениту иницијативу.

20260121_112608 20260121_112930 20260121_120107 IMG_20260121_084454 IMG_20260121_085315 IMG_20260121_085327 IMG_20260121_090920 IMG_20260121_090944 IMG_20260121_091447 IMG_20260121_091453 IMG_20260121_091702 IMG_20260121_091732 IMG_20260121_091809 IMG_20260121_091847 IMG_20260121_092243 IMG_20260121_092248 IMG_20260121_092347 IMG_20260121_092909 IMG_20260121_093332 IMG_20260121_093433 IMG_20260121_093435 IMG_20260121_093441 IMG_20260121_095827 IMG_20260121_100327 IMG_20260121_102429 IMG_20260121_102442 IMG_20260121_102452 IMG_20260121_102915 IMG_20260121_103657 IMG_20260121_103702 IMG_20260121_111831 IMG_20260121_111841 IMG_20260121_112421 IMG_20260121_112439 IMG_20260121_112606 IMG_20260121_112610 IMG_20260121_112615 IMG_20260121_112630 IMG_20260121_134703 IMG_20260121_134714 IMG_20260121_141009 IMG_20260121_141014 IMG-2baf7c6e77c9fea2f4362d5a79b48e89-V IMG-a6e187e868cabc47b4aa9b4d6b191832-V

На церемонији отварања ово догађаја поред председника Синдиката српске полиције са сарадницима присуствовали су и помоћник директора полиције генерал полиције Дејан Луковић са сарадницима, начелник ПУ Врање Саша Недељковић са сарадницима и градски већник за спорт града Врање Ненад Ђорђевић.

Након интонирања химне Србије, одавање поште Бобану Михајловић и свим херојима, председник СГ Врање Филип Анђелковић уручио је пригодна поклон члану породице Бобана Михајловић.

Присутнима се најпре обратио градски већник за спорт града Врање Ненад Ђорђевић који је на самом почетку испред града  Врање поздравио све присутне а посебно организаторе ове манифестације који су од самог старта организације догађаја одали утисак да ће овај дан бити свечан и достојанствен, како је рекао. Ђорђевић је такође пожелео да све протекне коректно и фер плеј у пријатељском духу и у дружењу јер је то Бобан заслужио а кога је и лично познавао и са којим је неколико година играо фудбал. У току свог даљег обраћања Ђођревић је истако да је велика част што се Синдикат српске полиције сетио Бобана и што је оганизовао овакав турнир и посветио га Бобану и осврнуо се на поруку ССП „Смрт не постоји, људи умиру тек када их сви забораве“ и рекао да је то порука овог дана, и још једном се захвалио организатору као и на самој оганизацији добровољног давања крви претходног дана. Ђорђевић је на крају свог говора рекао да су поруке какве Синдикат српске полиције шаљ,е одржавањем оваквих манифестација, заправо обавеза свих, да се такве поруке шаљу целом друштву, како је рекао, пожелео свим све најбоље, да се за време боравка у Врању осећају лепо и да овај тунир постане традиција у Врању.  

Присутнима се потом обратио председник Синдиката српске полиције Лазар Ранитовић који је најпре  поздравио породицу Бобана Михајловић и све присутне и захвалио са што су данас у Врању на првом меморијалном турниру који је посвећен Бобану али и свим другим колегама који су своје животе дали бранећи Републику Србију и додао:“Породицама, у овом случају породици Михајловић, Владимиру и Вукашину, ми из Синдиката српске полиције се захваљујемо што смо баш ми ти који смо добили част да име њиховог оца чувамо од заборава. Обећавамо им да док постоји Синдикат српске полиције, о Бобану ће се причати. Зато и каже она народона изрека „Смрт не постоји, људи умиру тек када их сви забораве“, Синдикат српске полиције не заборавља ни овог случаја.“ Ранитовић је затим још једном поздравио све учеснике, колеге из Црне Горе и Македоније и нагласио да је то уједно знак да Балканска полицијска унија, како је рекао, није само мртво слово на папиру већ да су ту увек једни за друге. Ранитовић се зхвалио и граду Врање на несебичној помоћи, свим људима доброг срца који су овај меморијал помогли и истакао посебну захвалност према генералу Луковићу који је чином доласка из Београда у Врање показао да жртва колега који су своје животе дали за Републику Србију као и прерани одлазак Бобана, није узалудна,  да, како је рекао:“Међу нама постоје људи  који цене то, хвала му, хвала му што поштује те породице, хвала му што цени и поштује Синдикат српске полиције као и све присутне“, и закључио свој говор речима:“Хвала вам на свему а нама остаје и даље да се боримо за што бољи радно правни статус свих запослених у МУП-у Р.Србије“.

Присутне је поздравио и начелник Полицијске управе Врање Саша Недељковић а потом у своје лично име и име Полицијске управе у Врању похвалио организацију овог меморијалног турнира који се организује у част покојног колеге Бобана  и рекао да ће ова идеја заживети, као што су то и претходни говорници рекли, уз подршку свих присутних. Недељковић је даље рекао да је овај меморијлни турнир прилика да се сви сретнемо и да кроз дружење и спорт се сетимо и поменемо колеге који су дали велики допринос у раду МУП-а а самим тим и држави. Начелник ПУ Врање је потом додао:“Овај меморијални турнир нас подстиче да и у наредном периоду што више радимо и што више учествујено у оваквим организацијама јер на крају крајева овим показујемо да Министарство унутрашњих послова и сваки посебни припадник министарства јесте  нормалан човек који кроз свој професионални, људски и лични допринос даје до знања свима да смо овде због државе Р.Србије, али самим тим и због сваког припадника понаособ. Још једном желим да честититам организацију овог меморијалано турнира, да вам пожелим све најлепше, пуно успеха и посебно да поздравим колеге из Р.Северне Македоније и из Р.Црне Горе и да кажем да увек стојимо на располагању за сваку врсту сарадње. Хвала још једном и пуно успеха у овом турниру.“

Званично ову спортску манифестацију отворио је помоћник директора полиције, генерал полиције Дејан Луковић који је у свом обраћању присутнима  рекао:“Поштовани чланови породице нашег Бобана, поштовани председниче Синдиката ссрпске полиције госпотдине Лазаре Ранитовићу, начелниче Полицијске управе господине Недељковићу, господине Ђорђевићу представниче локалне самоуправе града Врања, драге колеге из Р.Северне Македоније, Р.Црне Горе, драге моје колегинице и колеге, полицајци, даме и господо, представници свих организација , фирми које сте узеле на било који начин учешће у организацији овог турнира, хвала вам и у име синдиката на помоћи. Желим да вас поздравим пре свега у име министра унутрашњих послова, у име директора полиције и наравно поздрављам вас у своје лично име. Мени је велика част и задовољство што сам јутрос овде са вама, што сте организовали овако нешто, пре свега да се сетимо нашег покојног Бобана, а ја вас као ваш колега, полицајаца који носи униформу 37 година молим да никад, никад и никад не заборавимо ни једног нашег покојног колегу. Сви смо ми исти и они треба да живе увек са нама а њихове породице треба да буду на неки начин наша обавеза. Ово што сте урадили је пре свега један људски чин, хуман чин и дело и ја вам на томе одајем признање.“ Генерал Луковић је потом у свом даљем обраћању рекао својим колегама да наставе да помажу и да на било који начин удостоје све породице покојних колега и наравно да се боре за што бољи статус свих запослених у Министарству унутрашњих послова. Луковић је обећао да наставља даљи рад и са Лазаром на челу овог синдиката да поправе статус свих запослених у МУП-у, да имају од државног руководства на челу са председником и министром подршку и да мисли да ће у скорије време успети да потпишу ПКУ који ће дати већа права и неке боље бенефите  у односу на досадашње, а да се нада да ће то бити у наредних неколико месеци и да ће се на неки начин осетити бољитак. Помоћник директора је закључио свој говор речима:“Још једном велика захвалност свима, велика захвалност Синдикату српске полиције на организацији овог турнира у част нашег покојног Бобана. Данас нека победе најбољи, ја знам да сте ви полицајци као и ја, да смо срчани, борбени, да волимо да победимо, али вас молим пре свега да се неко не повреди, да будете коректни, да бидете колегијални и фер плеј мора да буде изнад свега. Још једном желим вам свако добро, вама и вашим породицама, нека вас Бог чува све, а ми сви заједно да чувамо Србију. Живела Србија!“Рекао је Луковић и званично отворио меморијални турнир.

Након обраћања и отварања овог спортског догађаја помоћник директора полиције генерал Луковић одиграо је ревијалну утакмицу са екипом школе фидбала „Фанктић јуниор“ из Врањске Бање.

 Након што је одиграо утакмицу са поланицима школе фудбала генерал Луковић је заједно са представницима града Врање, председником ССП Лазаром Ранитовић и организатором ове манифестације  председником РЦ Врање Зораном Стојчић положио венце на споменику Бобана Михајловић на Бунушивачком гробљу у Врању.

Учешће на овој спортској манифестацији узело је укупно 21 екипа из свих крајева Србије као и из Р.Северне Македоније и Р.Црне Горе и то: „Бобан Михајловић“,НСП Македонија, СПМ Македонија, ДХГ Холдинг, СГ Горњи Милановац, СВС Ниш,  РЦ Лесковац, СГ ОЖ Ниш, СВС Чачак, СГ прешево, СГ СПИ Врање, РЦ Ниш, СВС Врање, РЦ Врање.

Током такмичења било је доста узбудљивих тренутака како то обично и бива када су фудбал и кошарка  у питању а у прилогу вам преносимо део атмосфере са терена.

Прво место  на овој спортској манифестацији у фудбалу узела је екипа СГ ВРАЊЕ а  у баскету РЦ ПРЕШЕВО, друго у фудбалу  РЦ ЛЕСКОВАЦ  у баскету РЦ НИШ, треће је заузела екипа СВС ВРАЊЕ када је фудбал у питању док је то место у баскету узела екипа РЦ КРУШЕВАЦ. На четврто место у фудбалу се пласирала екипа СПИ ВРАЊЕ.

Када је у питању спортско понашање које се највише огледало у правичности, самоконтроли, храбрости  и упорности на овом турниру  заузела је екипа ДХГ Плеј- ФЕР ПЛЕЈ. 

Међу играчима фудбала највише се истакао ДАНИЈЕЛ СТАНИШИЋ, највише погодака у фудбалу  постигао је  ВЛАДА РИСТИЋ док је  као голман доминирао  ВУКАШИН АТАНАСКОВИЋ.

Признање за најбољег судију током овог турнира добио је ЈОВАН АЛЕКСИЋ  за сјајно обављен посао суђења.

Организатор односно РЦ Врање на челу са председником Зораном Стојчић се захвалио свим учесницима  што су се одазвали у част Бобана Михајловић и свих хероја полиције  и представницима екипа које су учествовале, представницима Балканске полицијске уније, спонзорима и гостима уручио тим поводом захвалнице.

Шеф Службе за информисање
ЖЕЉКО БЛАГОЈЕВИЋ