Освајачи медаља и признања на Полицијади „Златибор 2016“

Освајачи медаља и признања на Полицијади „Златибор 2016“
Share Button

Девета по реду спортска манифестација Синдиката српске полиције – Полицијада „Златибор 2016“ одржана је 29. августа на спортским теренима широм Златибора. Свечано отварање одржано је на теренима одмаралишта „Максима – Сунчани брег“. Око 750 учесника такмичило се у чак 12 спортских дисциплина.

Промотер овогодишње DSC_0145 Полицијаде била је наша златна девојка, освајачица сребрне медаље на управо одржаним Олимпијским играма у Бразилу – Тијана Малешевић. Тијана је поздравила окупљене и уз овације учесника једним, како она рече, „олимпијским сервисом“,  бацила потписану лопту међу учеснике што је истовремено значило да су игре отворене.

На отварању смо имали и двојицу репрезентативаца Србије у футсалу – Предрага Рајића и Видана Бојовића, који су извели почетне ударце на два терена за мали фудбал.

У добром расположењу и пре свега дружењу колега, спортски резултати су свакако остали у другом плану, али су ипак виђене занимљиве борбе и на моменте и јако квалитетан програм на појединим борилиштима.

Дајемо вам преглед пласмана освајача медаља по свим дисциплинама добијен од шефа Службе за спорт ССП Славка Пузовића:

  • Баскет :
  • мушкарци:
  1. СГ Пријепоље 1
  2. СГ Полицијаска бригада
  3. СГ ДС ИЈ 92

Финале: СГ Пријепоље 1 – СГ Полицијаска бригада  16:6
Најбољи играч: Ђорђе Ирић (СГ Пријепоље 1)

DSC_0184

  • жене:
  1. СГ Аранђеловац
  2. СГ Нови Сад
  3. СГ Ужице

Финале: СГ Аранђеловац – СГ Нови Сад 11:8
Најбољи играч: Катарина Живуловић (СГ Аранђеловац)

693A4382

  • Трчање
  • 1.000 м жене:
  1. Биљана Шиљковић (РЦ Нови Сад)
  2. Данијела Даниловић (СГ Ужице)
  3. Ана Пантић (СГ Ужице)
  • 2.000 м мушкарци:
  1. Игор Думић (СГ Пријепоље)
  2. Милан Лапчевић (СГ Пријепоље)
  3. Дарко Оцокољић (РЦ Чачак)

14232488_1407881989240479_5734259413259795072_n

  • Шах
  • мушкарци:
  1. Исуф Касуми (СГ Прешево) – 7 бодова
  2. Адеми Сеад (СГ Бујановац) – 7 бодова
  3. Миломир Гавриловић (СГ Ужице) – 6 бодова
  • Пикадо
  • жене:
  1. Данијела Даниловић (СГ Ужице) – 73 поена
  2. Косара Словић (СГ Ужице) – 56 поена
  3. Тамаш Емеше (СГ Раковица) – 34 поена

DSC_0204

  • мушкарци:
  1. Новица Николић (СГ Нови Сад) – 81 поен
  2. Ненад Здравковић (РЦ Лесковац) – 71 поен
  3. Жељко Живковић  (СГ Инђија) – 62 поена

  • Стони тенис
  • мушкарци:
  1. Драган Пољаковић (РЦ Бор)
  2. Башким Фазлију (СГ Прешево)
  3. Зоран Шево (РЦ Нови Сад)

Финале: Драган Пољаковић – Башким Фазлију 3:2

DSC_0173

  • жене:
  1. Ивана Ђурковић (РЦ Крагујевац)
  2. Катарина Живуловић  (РЦ Крагујевац)
  3. Јелена Тошић (РЦ Врање)

Финале: Ивана Ђурковић – Катарина Живуловић  2:0

DSC_0203

  • Надвлачење конопца:
  1. СГ Ужице
  2. СГ Аранђеловац
  3. РЦ Панчево

Финале: СГ Ужице – СГ Аранђеловац 2:0

DSC_0400

  • Стрељаштво

жене:

  1. Данијела Мрдовић (РЦ Седиште МУП-а)
  2. Маја Товчевић (РЦ Седиште МУП-а)
  3. Снежана Миловановић(СГ Смедерево)

693A4296

мушкарци:

  1. Ђорђе Јањић (СГ Нови Сад)
  2. Дејан Ђураш (РЦ Крагујевац)
  3. Милош Безаревић (СГ Пријепоље)

693A4305

  • Одбојка

мушкарци:

  1. РЦ Пожаревац
  2. РЦ Панчево
  3. СГ Бачка Паланка

Најбољи играч: Гвозден Гвоздић
Финале: РЦ Пожаревац – РЦ Панчево 2:0

DSC_0334

  • Тенис

мушкарци:

  1. Слободан Радосавчевић (СГ Нови Кнежевац)
  2. Ненад Везировић (СГ Сремска Митровица)
  3. Виктор Ратковић (СГ Пријепоље)

Финале: Слободан Радосавчевић – Ненад Везировић 6:0, 6:0

DSC_0352

жене:

  1. Ана Томашевић (СГ Нови Сад)
  2. Биљана Шиљковић (СГ Нови Сад)
  3. Ивана Милићевић (СГ Нови Сад)

Финале: Ана Томашевић – Биљана Шиљковић 7:5

  • Мали фудбал:
  1. СГ Ваљево
  2. СГ Вождовац
  3. СГ Пријепоље граница

Најбољи играч: Игор Думић
Најбољи голман: Александар Живковић
Најбољи стрелац: Момчило Голубовић
Финале: СГ Ваљево – СГ Вождовац 3:0

DSC_0306

  • Рукомет мушкарци:
  1. СГ Пријепоље
  2. РЦ Панчево
  3. СГ Ужице

Најбољи играч: Владета Новковић (СГ Пријепоље)
Финале: СГ Пријепоље – РЦ Панчево 12:6

DSC_0472

  • Пецање мушкарци:
  1. Иван Лазаревић (РЦ Панчево)  – 2.960 кг
  2. Станко Јосиповић (РЦ Ужице) – 2.530 кг
  3. Иван Јухас (РЦ Панчево) – 2.500 кг

Велики прелазни пехар који припада резултатски најуспешнијем Регионалном центру ССП, који је последњих годину дана красио витрине РЦ Београд, променио је „власника“ и отишао у руке Виктора Ратковића, председника РЦ Пријепоље који је на овој Полицијади био најуспешнији, мада далеко од најбројнијег  по броју учесника. Очигледно је да су колеге у Пријепољу припремиле добре екипе.

Свака вам част Пријепољци, честитамо у име Главног одбора и Службе за спорт, као организатора, и у име читавог Синдиката српске полиције!

Председник Лазар Ранитовић је био изазван на баскет од генерала Живковића и Богољуба Живковића.
Председник Лазар Ранитовић је био изазван на баскет од генерала Живковића и Богољуба Живковића.

Шеф службе за информисање ССП
Миле Лазаревић

Коментари:

Коментар

Морате бити пријављени да бисте оставили коментар Пријави се!