Deveta po redu sportska manifestacija Sindikata srpske policije – Policijada „Zlatibor 2016“ održana je 29. avgusta na sportskim terenima širom Zlatibora. Svečano otvaranje održano je na terenima odmarališta „Maksima – Sunčani breg“. Oko 750 učesnika takmičilo se u čak 12 sportskih disciplina.

Promoter ovogodišnje DSC_0145 Policijade bila je naša zlatna devojka, osvajačica srebrne medalje na upravo održanim Olimpijskim igrama u Brazilu – Tijana Malešević. Tijana je pozdravila okupljene i uz ovacije učesnika jednim, kako ona reče, „olimpijskim servisom“,  bacila potpisanu loptu među učesnike što je istovremeno značilo da su igre otvorene.

Na otvaranju smo imali i dvojicu reprezentativaca Srbije u futsalu – Predraga Rajića i Vidana Bojovića, koji su izveli početne udarce na dva terena za mali fudbal.

U dobrom raspoloženju i pre svega druženju kolega, sportski rezultati su svakako ostali u drugom planu, ali su ipak viđene zanimljive borbe i na momente i jako kvalitetan program na pojedinim borilištima.

Dajemo vam pregled plasmana osvajača medalja po svim disciplinama dobijen od šefa Službe za sport SSP Slavka Puzovića:

  • Basket :
  • muškarci:
  1. SG Prijepolje 1
  2. SG Policijaska brigada
  3. SG DS IJ 92

Finale: SG Prijepolje 1 – SG Policijaska brigada  16:6
Najbolji igrač: Đorđe Irić (SG Prijepolje 1)

DSC_0184

  • žene:
  1. SG Aranđelovac
  2. SG Novi Sad
  3. SG Užice

Finale: SG Aranđelovac – SG Novi Sad 11:8
Najbolji igrač: Katarina Živulović (SG Aranđelovac)

693A4382

  • Trčanje
  • 1.000 m žene:
  1. Biljana Šiljković (RC Novi Sad)
  2. Danijela Danilović (SG Užice)
  3. Ana Pantić (SG Užice)
  • 2.000 m muškarci:
  1. Igor Dumić (SG Prijepolje)
  2. Milan Lapčević (SG Prijepolje)
  3. Darko Ocokoljić (RC Čačak)

14232488_1407881989240479_5734259413259795072_n

  • Šah
  • muškarci:
  1. Isuf Kasumi (SG Preševo) – 7 bodova
  2. Ademi Sead (SG Bujanovac) – 7 bodova
  3. Milomir Gavrilović (SG Užice) – 6 bodova
  • Pikado
  • žene:
  1. Danijela Danilović (SG Užice) – 73 poena
  2. Kosara Slović (SG Užice) – 56 poena
  3. Tamaš Emeše (SG Rakovica) – 34 poena

DSC_0204

  • muškarci:
  1. Novica Nikolić (SG Novi Sad) – 81 poen
  2. Nenad Zdravković (RC Leskovac) – 71 poen
  3. Željko Živković  (SG Inđija) – 62 poena

  • Stoni tenis
  • muškarci:
  1. Dragan Poljaković (RC Bor)
  2. Baškim Fazliju (SG Preševo)
  3. Zoran Ševo (RC Novi Sad)

Finale: Dragan Poljaković – Baškim Fazliju 3:2

DSC_0173

  • žene:
  1. Ivana Đurković (RC Kragujevac)
  2. Katarina Živulović  (RC Kragujevac)
  3. Jelena Tošić (RC Vranje)

Finale: Ivana Đurković – Katarina Živulović  2:0

DSC_0203

  • Nadvlačenje konopca:
  1. SG Užice
  2. SG Aranđelovac
  3. RC Pančevo

Finale: SG Užice – SG Aranđelovac 2:0

DSC_0400

  • Streljaštvo

žene:

  1. Danijela Mrdović (RC Sedište MUP-a)
  2. Maja Tovčević (RC Sedište MUP-a)
  3. Snežana Milovanović(SG Smederevo)

693A4296

muškarci:

  1. Đorđe Janjić (SG Novi Sad)
  2. Dejan Đuraš (RC Kragujevac)
  3. Miloš Bezarević (SG Prijepolje)

693A4305

  • Odbojka

muškarci:

  1. RC Požarevac
  2. RC Pančevo
  3. SG Bačka Palanka

Najbolji igrač: Gvozden Gvozdić
Finale: RC Požarevac – RC Pančevo 2:0

DSC_0334

  • Tenis

muškarci:

  1. Slobodan Radosavčević (SG Novi Kneževac)
  2. Nenad Vezirović (SG Sremska Mitrovica)
  3. Viktor Ratković (SG Prijepolje)

Finale: Slobodan Radosavčević – Nenad Vezirović 6:0, 6:0

DSC_0352

žene:

  1. Ana Tomašević (SG Novi Sad)
  2. Biljana Šiljković (SG Novi Sad)
  3. Ivana Milićević (SG Novi Sad)

Finale: Ana Tomašević – Biljana Šiljković 7:5

  • Mali fudbal:
  1. SG Valjevo
  2. SG Voždovac
  3. SG Prijepolje granica

Najbolji igrač: Igor Dumić
Najbolji golman: Aleksandar Živković
Najbolji strelac: Momčilo Golubović
Finale: SG Valjevo – SG Voždovac 3:0

DSC_0306

  • Rukomet muškarci:
  1. SG Prijepolje
  2. RC Pančevo
  3. SG Užice

Najbolji igrač: Vladeta Novković (SG Prijepolje)
Finale: SG Prijepolje – RC Pančevo 12:6

DSC_0472

  • Pecanje muškarci:
  1. Ivan Lazarević (RC Pančevo)  – 2.960 kg
  2. Stanko Josipović (RC Užice) – 2.530 kg
  3. Ivan Juhas (RC Pančevo) – 2.500 kg

Veliki prelazni pehar koji pripada rezultatski najuspešnijem Regionalnom centru SSP, koji je poslednjih godinu dana krasio vitrine RC Beograd, promenio je „vlasnika“ i otišao u ruke Viktora Ratkovića, predsednika RC Prijepolje koji je na ovoj Policijadi bio najuspešniji, mada daleko od najbrojnijeg  po broju učesnika. Očigledno je da su kolege u Prijepolju pripremile dobre ekipe.

Svaka vam čast Prijepoljci, čestitamo u ime Glavnog odbora i Službe za sport, kao organizatora, i u ime čitavog Sindikata srpske policije!

Predsednik Lazar Ranitović je bio izazvan na basket od generala Živkovića i Bogoljuba Živkovića.
Predsednik Lazar Ranitović je bio izazvan na basket od generala Živkovića i Bogoljuba Živkovića.

Šef službe za informisanje SSP
Mile Lazarević

Leave a Reply

Your email address will not be published.