СТОП ПРИЈЕМУ КОСОВА У ИНТЕРПОЛ!
Најаве косовских политичара да ће једнострано проглашена Република Косово приступити Интерполу, изазвала је бурну реакцију и забринутост бивших и садашњих учесника ратних дејстава на подручју АП КиМ, припадника МУП-а и Војске Р. Србије. Ситним корацима, без сагласности и одобрења српских званичних институција, без законског основа и мимо Резолуције 1244, ратни злочинци и политичари са АП КиМ, лобирају пријем у међународну полицијску организацију Интерпол, подгрејавајући ионако годинама напету ситуацију у региону, не марећи за безбедност свих у региону.
Таман када смо очекивали да ће Влада Републике Србије коначно преговорима око примене и имплементације Бриселског споразума постићи циљ, а то је стабилност и мир у региону и помириње српског и албанског становништва, али и осталих националних мањина, који су вољом других, жртве политичких одлука из прошлости, косовски званичници својим провокативним изјавама, најављују пријем једнострано проглашене Републике Косово у Интерпол.
Српско и албанско становништво, учесници рата и борбених дејстава против тероризма на АП КиМ и овог пута се налазе у ситуацији да њихови животи зависе од политичких одлука неколицине политичара са АП КиМ, који се налазе на потерницима издатих од стране Р. Србије. Они су временом то и схватили и ионако мало бројчано становништво из ове аутономне покрајине, незадовољно економском и безбедносном ситуацијом, свакодневно се исељава у земље трећег света, у потрази за достојанственим животом достојан савременог човека, у миру. Нико од њих, али и осталих грађана Републике Србије не жели више репризу деведесетих година.
Уколико се, пак, догоди да захтев Косова за пријем у Интерпол буде одобрен, нажалост, можемо очекивати ескалацију незадовољства, највише међу учесницима ратних и противтерористичких дејстава на подручју АП КиМ – полицијских службеника и наравно припадника Војске Р. Србије. Више од 5000 активних и бивших полицијских службеника, могло би се на основу политичких Одлука ратних злочинаца за АП КиМ наћи на Интерполовој потерници. То значи да ће сви они имати велике последице по здравље, јер ће бити у великој неизвесности и страху у исчекивању хапшења и суђења. Можемо само замислити ситуацију, који ће то шок бити, да нпр. полицијски службеник, учесник у борби противв тероризма и терориста, приликом преласка било које државне границе или админинстративног прелаза, буде (не)очекивано ухапшен и процесуиран у руке оних против којих се и борио. Све то повлачи разочарање и незадовољство, а тај психички притисак може ескалирати и међу појединцима узимањем правде у своје руке, а то ће све резултирати немирима и могућношћу непотребних сукоба међу народима. Оних који то најмање и желе. Оних који се међусобно друже, сарађују и послују.
Надамо се да ће државно руководство Републике Србије својим утицајем у свету онемогућити самопроглашеној Републици Косова улазак у Интерпол и тако одржати мир и стабилност у региону.
Синдикат српске полиције поручује косовским политичарима – ДОСТА НАМ ЈЕ РАТОВАЊА, СВУ ЕНЕРГИЈУ КОЈУ УСМЕРАВАТЕ У ТОМ ПРАВЦУ, ПОТРУДИТЕ СЕ И ПРЕУСМЕРИТЕ ЈЕ НА ПОБОЉШАЊУ ЕКОНОМСКЕ И ПОЛИТИЧКЕ САРАДЊЕ, КАКО БИ НАРОД У МИРУ МОГАО ЖИВЕТИ БОЉЕ.
РАТ НИКОМЕ НИШТА ДОБРО НИЈЕ ДОНЕО. ОСИМ ВАМА, ПОЈЕДИНЦИМА КОЈИ СТЕ НА ВЛАСТИ.
Служба за информисање ССП