Skip to main content


Uslovi rada u Upravi za obezbeđenje


Ministarstvo unutrašnjih poslova
Uprava za obezbeđenje
– načelniku uprave Zoranu Tomaševiću
Predmet: Uslovi rada u Upravi za obezbeđenje
Sindikat srpske policije, protekle nedelje održao je radni sastanak sa predstavnicima  Ministarstva rada i socijalne politike, načelnicima Uprave za bezbednost i zdravlje na radu i Inspektorata za rad.

Sindikat srpske policije predstavljali su  Glišo Vidović i Dragan Žebeljan, dok su predstavnici Ministarstva rada i socijalne politike bili  Vera Božić Trefalt direktorka Uprave za bezbednost i zdravlje na radu, Predrag Peruničić direktor Inspektorata za rad,  Ramzo Huković načelnik Odeljenja inspekcije za rad i gospođa Bojana Jovanović načelnik Odeljenja za drugostepeni upravni postupak u oblasti radnih odnosa i bezbednosti i zdravlja na radu.
Teme razgovora bile su:
–          uniforma i oprema za rad zaposlenih u MUP,
–          uslovi u prostorijama za rad zaposlenih i
–          uslovi smeštaja zaposlenih.
Posle objavljivanja izveštaja sa sastanka (koji vam u prilogu šaljemo), Sindikatu srpske policije obratili su se radnici Uprave za obezbeđenje koji su nam ukazali na nehumane uslove rada, najčešće prilikom obezbeđenja diplomatsko konzularnih predstavništva.
Pritužbe radnika UZO se odnosi na neuslovne „kabine za odmor“ koje su prostorno manje od dva metara kvadratna (što je duplo manje od zakonskog minimuma), nerešenog problema održavanja higjene u objektima, problem neuslovnog inventara i izraženi sezonski mikroklimatski problemi (nedostatak grejanja ili hlađenja).
Radnici UZO pritužuju se i na problem u organizaciji rada, odnosno u nerešenom pitanju korišćenja toaleta prilikom rada u smenama od po 12 časova.
S tim u vezi, molim Vas da nas obavestite o  sledećem:

  1. Kako je i na koji način rešeno pitanje toaleta za radnike obezbeđenja koji posao obavljaju pored objekata u kojima nemaju mogućnost pristupa toaletu?
  2. Na koji način i kada će te rešiti problem neuslovnih „kabina za odmor“ i inventara u njima?
  3. Kakva je dinamika rešavanja problema grejanja i hlađenja „kabina za odmor“?
  4. Kako i na koji način se održava higjena u „kabinama za odmor“, kada su oprane, ko ih pere i ko kupuje sredstva za pranje tih objekta?

 


SLIČNI TEKSTOVI